دسته‌ها
اخبار

Fukuiraptor (Favorite Co. Ltd.) – وبلاگ اسباب بازی دایناسور


شما می تو،د با ،ید دایناسورها از طریق این لینک ها از وبلاگ ،اب بازی دایناسور حمایت کنید ای بی و آمازون.

فوکویراپتور نام دایناسوری نیست که زیاد شنیده شود – حداقل در خارج از ژاپن. اولین بار در دهه 1990 کشف شد، “دزد استان فوکوی” تنها از بقایای تکه تکه شده بین چند نمونه که بیشتر از استخوان های دست و پا تشکیل شده است، شناخته شده است. مثل خویشاوندش مگاراپتور از آمریکای ج،ی، فوکویراپتور در ابتدا به ،وان یک درومئوسور توصیف شد، اما مطالعات بعدی نشان داد که پنجه فسیلی بزرگ کشف شده در بین بقایای بقایای آن متعلق به انگشت شست شکارچی است، نه انگشت پا. از آن به بعد، فوکویراپتور در کلاد megaraptora طبقه‌بندی شده است که بین آلوسورها، اسپینوسورها و اخیراً در کنار تیرانوسورها در درخت خانوادگی تروپود جهش کرده است.

دایناسورهای زیادی در ژاپن کشف نشده اند، اما به نظر می رسد این کشور به دایناسورهایی که تاکنون داشته اند بسیار افتخار می کند. بیش از نیم دوجین ،اب بازی از فوکویراپتور به تنهایی توسط برندهای مختلف ،اب بازی، عمدتاً برندهای ژاپنی مانند Takara Tomy و Kaiyodo تولید شده است. شاید چشمگیرترین و مورد تقاضاترین این چهره ها، حداقل در میان کل،یونرهای غربی، مدل نرم شرکت Favorite باشد. در سال 2015 Favorite با موزه استان فوکوی برای تولید یک سری مدل های منحصر به فرد برای فروش در فروشگاه موزه. از جمله اولین این نسخه های ویژه، طبیعتا، بودند فوکویزاروس و فوکویراپتور.

مواجهه با نوع Collecta – آیا خواستگاری یا درگیری رخ می دهد؟

مدل نرم مورد علاقه از فوکویراپتور در یک جعبه بزرگ قرمز و نارنجی بسته بندی شده است، با یک نقاشی سیاه و سفید از دایناسور در هر طرف جعبه، و متن اطلاعاتی (همه به زبان ژاپنی، بنابراین من فقط حدس می زنم) در مورد دایناسور و نمایشگاه موزه در پشت آن گسترده شده است. یک ماکت جمجمه مینیاتوری، شبیه به سر مجسمه اصلی، نیز در بسته بندی روی پایه نمایشگر ذوب شده گنجانده شده است. هیچ نوار پیچشی یا نوار پ،تیکی در بسته بندی وجود ندارد، بنابراین کافی است جعبه را از بالا باز کنید و سینی پ،تیکی را بیرون بکشید تا به مجسمه داخل آن دسترسی پیدا کنید. طول مدل نرم خود 19.5 سانتی متر (7.75 اینچ) است که در مقیاس 1:25-1:26 برای طول واقعی بزرگسالان 5 متر (16 فوت) ،ن زده می شود.

این مجسمه در حالی که بدنش به سمت بالا زاویه دارد، دم بالا رفته، گویی در موقعیت حمله یا نمایش قرار گرفته است. دهان به طور گسترده باز می شود و بازوها با چنگال های باز شده به سمت جلو دراز می شوند، که نشان می دهد تروپود در حال تلاش برای گرفتن طعمه یا تهدید رقیب است. مانند بسیاری از مدل‌هایی که Favorite تولید می‌کند، پایه‌ای برای مجسمه گنجانده شده است. پایه دارای بافتی ص،ه‌ای با چند شستشوی قهوه‌ای ماسه‌ای خوب برای بهبود جزئیات است و یک پلاک نام که جلوی آن را تزئین می‌کند و زیبایی نمایش موزه را افزایش می‌دهد. با این حال، این مجسمه به خودی خود کمی از جلو سنگین است، بنابراین حتی با پایه و میخ نیز ممکن است پس از مدتی نمایش داده شود، مستعد خم شدن باشد.

با وجود بسته بندی، من فوکویراپتور متأسفانه هنوز در پاها و صورت کج شدگی داشت. با این حال، با کمی تصفیه آب گرم، مدل در واقع می تواند بدون پایه برای مدت کوتاهی تعادل برقرار کند.

از آنجا که فوکویراپتور شناخته شده است نمونه های تا حد زیادی ناقصبازسازی حیوان – خیلی کمتر تولید یک شبیه ،اب بازی – با خطرات و مجوزهای هنری زیادی همراه است. بیشتر چیزی که ما داریم فوکویراپتور اندام آن است که به شکل آشنای بسیاری از کولوروسارها و کارنوسورهای خاص بلند و باریک است. مدل Favorite در تکرار این ویژگی‌های باریک به خوبی عمل می‌کند، اگرچه از برخی زوایای آن‌ها کمی عضل، به نظر می‌رسند. با این حال، این مدل ظاهر دست‌ها را میخکوب می‌کند، با انگشت‌هایی که در پنجه‌های بلند و کشنده‌ای که همنام «رپتور» را برمی‌انگیخت. ،اب‌بازی‌های تروپود زیادی در بازار وجود دارد که نسبت به سلاح‌های تیز خود بیش از حد محافظه‌کار هستند، بنابراین دیدن اینکه Favorite در مورد ویژگی بارز تروپود رعایت می‌کند، مایه آرامش است.

سر روی شکل نشان دهنده ارتباط مش، خانواده مگاراپتوریدها با کارنوسورها و اسپینوسوروئیدها است. در این مورد مورد علاقه فوکویراپتور شباهت به پوزه دراز مگالوسوریدها دارد تورووزاروس. با این حال، ماکت جمجمه فسیلی، شکلی ستبرتر شبیه آلوزاروئید دارد که از نظر طراحی به نصب رسمی روی نمایشگر در موزه استان فوکوی من گمان می کنم که این اختلاف در اقلام محصول تصادفی بوده است. در غیر این صورت جزئیات در سر فیگور اصلی به خوبی مشخص شده است، اگرچه فاقد بافت نرم برای پر ، بالش است. دندانپزشکی همچنین دارای انواع مرتبی از اندازه های دندان است، به جای ردیفی از دندان ها که به طور واضح تراشیده شده اند.

با پایین رفتن در امتداد بدن، نشانه‌های بیشتری از تمایل کازوناری اراکی مجسمه‌ساز به کم‌خوراکی از مدل‌هایش را می‌بینیم که در نتیجه فیگورهایی با هیکل منسوخ شده «کوچک شده» ایجاد می‌شود. با این حال، این گرایش ها در واقع متواضع تر به نظر می رسند فوکویراپتور، بنابراین تروپود کمی لاغر به نظر می رسد، اما نه خیلی لاغر. برآمدگی ستون فقرات بر اساس مهره‌ای که در کوه موزه نشان داده شده است، به درستی تلفظ می‌شود. با این حال این از نظر فنی یک ویژگی گمانه زنی است زیرا ما هیچ مهره فسیلی نداریم (تا آنجا که من می دانم). چین‌ها و چین‌های پوست در بالای بافت‌های در مقیاس بزرگ، به آناتومی شکل تصویر می‌افزایند. برای چنین جنس تکه تکه ای، این مدل به طور منطقی و قابل ملاحظه ای واقعی به نظر می رسد.

رنگ‌بندی این مدل دارای طرحی ببر مانند با رنگ نارنجی دو رنگ، تیره‌تر در بالا و روشن‌تر در زیر است که با تغییر ال،ای راه راه‌ها و لکه‌های سیاه ش،ته شده است. یک ردیف از نوارهای عمودی در طول ستون فقرات، با یک الگوی مشبک نامنظم در پهلوها که با یک ردیف خام از خال‌های پولکا خط کشیده شده است. نارنجی و مشکی/قهوه ای گاهی آنقدر در مجسمه های دایناسور رایج است که خسته کننده می شود، اما در اینجا به خوبی به کار می رود. جزئیات اضافی که برای ظاهر مفید هستند عبارتند از یک شستشوی ملایم تیره برای تقویت بافت پوست و چشمان تیز و مهره‌ای که با رنگ نارنجی روشن و زرد رنگ شده‌اند. هر چند رنگ ، دندان ها و لثه ها کمی ش،ه است.

Favorite Co. سابقه نسبتاً ثابتی از مدل های دایناسور خوب (اما نه عالی) دارد و فوکویراپتور در کل یکی از نمونه های بهتر است. با توجه به ماهیت انحصاری این مدل، کل،یونرهای معمولی تر احتمالاً بهتر است نسخه Collecta در دسترس این تروپود را ،یداری کنند. با این حال، کل،یونرهای مشتاق تر می توانند سعی کنند برای مشاهده گاه به گاه چشمان خود را در eBay یا Mercari نگه دارند یا به دنبال فروشندگان شخص ثالثی بگردند که می توانند به فروشگاه رسمی موزه.

شما می تو،د با ،ید دایناسورها از طریق این لینک ها از وبلاگ ،اب بازی دایناسور حمایت کنید ای بی و آمازون.


منبع: https://dinotoyblog.com/،uiraptor-favorite-co-ltd/