دسته‌ها
اخبار

مجموعه Hammond توسط Mattel) – وبلاگ اسباب بازی دایناسور


بررسی و ع،‌ها توسط Faelrin، ویرایش شده توسط Suspsy

از سال 2018، زم، که ماتل مجوز جه، ژوراسیک را گرفت، من می خواستم و منتظر بودم ببینم آیا آنها یک Jur،ic Park III خواهند ساخت یا خیر. آنکیلوزاروس، که همیشه برداشت مورد علاقه من از این حیوان در فرنچایز بوده است. این تا حدی به این دلیل است که آنها در زم، که من بازی می‌کردم، در پارک‌های من به‌،وان یک کالای اصلی ثابت بودند پارک ژوراسیک: عملیات پیدایش سال‌ها پیش، و همچنین به دلیل رنگ‌آمیزی نسبتاً واضحی که در آن وجود داشت، بسیار شبیه به برخی دیگر از حیوانات آن فیلم. JP3 همچنین اولین فیلمی در این فرانچایز بود که در ۱۰ سالگی در سینماها دیدم، بنابراین حس نوستالژی و قدرد، خاصی نسبت به حیوانات برجسته دارم که ممکن است در نسل‌های قدیمی‌تری که از فیلم لذت نمی‌برند گم شوند. اولین بار بود آنکیلوزاروس در آن زمان در هر یک از فیلم‌ها بازی کرده بود، مدت‌ها قبل از اینکه تبدیل به یکی از اصلی‌ترین فیلم‌های آن زمان شود دنیای ژوراسیک فیلم ها و کمپ کرتاسه سریال (به ویژه با شخصیت Bumpy). این آنکیلوزاروس خود فقط مدت کوتاهی از نمایشگر داشت، با این حال، با دو صحنه به طور کلی (اگرچه بهتر از آن بوی بد سراتوزاروس). در اوا، سال 2022 به ،وان بخشی از مجموعه فیگورهای بسیار خوش بیان هاموند، با انتشار نهایی در بهار 2023، در نهایت خوشحال شدم که این یکی را به مجموعه خود اضافه کنم. من نتوانستم آن را تا ماه مه سفارش دهم، زیرا بین مسائل توزیع قبلی و تغییر ناگه، در وضعیت زندگی ام گرفتار شده بودم.

حالا بیایید در نهایت این فوق العاده را مرور کنیم آنکیلوزاروس شکل. برای شروع، این فیگور مانند بسیاری از دیگر فیگورهای مجموعه هاموند بسته بندی شده است و دارای یک پنجره شفاف برای آن در جلو است. در طرفین لوگوی فیلم و تصویر دیگری از شکل و پشت آن توضیحات کوتاهی درج شده است. برخلاف برخی دیگر از گونه‌های کانن فیلم در مجموعه هاموند، این یکی فاقد تصویری از آنکیلوزاروس از فیلم یکی دیگر از موارد متفاوت در مورد این جعبه با برخی از نسخه های قدیمی تر این است که لوگوی نشان دهنده آن در طول دوره منتشر شده است پارک ژوراسیک 30 سالگرد، و نشان دهنده گونه ای خاص از سه گانه اصلی است. به ،وان مثال، کانکاوناتور، ویو mate آن، فاقد آن آرم روی بسته بندی است. ابعاد جعبه حدود 10 اینچ / 25.4 سانتی متر طول، 7 اینچ / 17.78 سانتی متر قد، و 3 اینچ / 7.62 سانتی متر عرض است که اندازه آن را با هر جعبه متوسط ​​هاموند کل،یون می کند.

این شکل در یک سینی پ،تیکی قرار می گیرد و با اتصالات پیچشی پ،تیکی بسته می شود که برای آزاد ، آن باید برش داده شود. دم تنها چیزی است که باید مونتاژ شود و مونتاژ یک بار مصرف است. راستش را بخواهید، من طرفدار آن نیستم، زیرا امکان نمایش مجدد آن در بسته (که هر یک از فیگورهای مجموعه هاموند نیز نسبتاً خوب به نظر می‌رسد) را حذف می‌کند یا در صورت نیاز آن را ذخیره می‌کند. من ترجیح می‌دهم مانند هیولاهای مزوزوئیک باشد، جایی که دم‌ها را می‌توان برداشت (با مقداری نیرو) تا بتوان آنها را به هر شکلی نمایش داد یا در جایی دور نگه داشت.

زم، که این شکل کشیده می شود، اندازه حدود 11 اینچ / 27.94 سانتی متر طول، 4 اینچ / 10.16 سانتی متر قد از پا تا ،، و حدود 4 اینچ / 10.16 سانتی متر در پهن ترین ،مت تنه، از جمله میخ ها، است. JP3 آنکیلوزاروس دارای اندازه 28 فوت / 8.53 متر طول و 9 فوت / 2.74 ارتفاع بود که این رقم را در مقیاس 1:30، کم و بیش، قرار می دهد. اگرچه شایان ذکر است که این مجسمه بر اساس JW ساخته شده است آنکیلوزاروس طراحی، به طوری که می تواند چیزها را از بین ببرد.

این مجسمه در بیشتر موارد بر اساس خط اصلی قدیمی ماتل است آنکیلوزاروس، که همانطور که قبلا ذکر شد به این م،ی است که بر اساس نسخه Jur،ic World ساخته شده است. نسخه JP3 آرایش زره متفاوتی داشت که عمدتاً با قرار دادن میخ‌ها در کنار بدن و اطراف ناحیه ران آشکار می‌شود، اگرچه استئودرم‌ها نیز به‌طور متفاوتی چیده شده بودند. این یک تفاوت ظریف در پایان است، اما به نظر من، یکی ارزش اشاره ، دارد. اینجاست ع،ی از طرح ILM برای نشان دادن منظورم من فکر می‌کنم واضح‌ترین تفاوت این است که صفحات در طرح JP3 روی ، بزرگ‌تر هستند، در حالی که در طراحی JW، آنها در ،مت می، بزرگ‌تر هستند. من کاملاً مطمئن نیستم که طرح JP3 چه تعداد ارقام روی پای خود داشت و آیا با JW یکی تفاوت داشت یا نه (که دارای چهار رقم در اندام جلویی و عقبی است). هر دو بازسازی بر اساس بازسازی های قدیمی از دهه 1960، اگر نه زودتر (مانند مجسمه در نمایشگاه جه، نیویورک در سال 1964)، بنابراین این رقم مطمئناً چیزی را برای پیروان سخت‌افزار paleo-accu، ارائه نمی‌کند. با این حال، هنوز چیزی وجود دارد که به نظرم در مورد طراحی یکپارچهسازی با سیستمعامل استفاده شده جذاب است.

از طرف دیگر، این شکل با مفصل بندی، به ویژه دم، بسیار سرگرم کننده است. مفصلی در فک، سر (که روی یک مفصل توپی است)، گردن، شانه ها، آرنج، مچ دست، لگن، زانو، مچ پا و دم وجود دارد که به چهار ،مت ت،یم می شود. شانه ها و ، را می توان به داخل و خارج چرخاند. دم طیف وسیعی از حرکت را در همه جهات، به ویژه از بخش دوم به پایین، اجازه می دهد. کمتر از بخش اول، که به بدنه متصل می شود (و مونتاژ یکباره است). به راحتی می توان آن را به گونه ای در نظر گرفت که به یک شکارچی ضربه زدن یا نمایش تهدیدی بدهد. تحقیقات اخیر در مورد آنکیلوسورها منتشر شده در مقاله سال گذشته در زول توسط آربور و همکارانش، حتی پیشنهاد ،د که از چماق های دم خود در نبردهای درون گونه ای استفاده کنند، که شواهد پاتولوژیک روی استئودرم ها در ناحیه ، حیوان نشان داده شده است، بنابراین اگر یکی از این فیگورها را داشت، حتی می توانست آن ها را در حال مبارزه با دم خود نشان دهد. آن رابطه هر چند جزئی، من اضافه ، مفصل فک را نیز دوست دارم، و فکر می کنم آنکیلوزاروس با دهان باز و از رو نگاه ، نسبتاً شایان ستایش به نظر می رسد.

رنگ بندی شکل تا حد زیادی منع، کننده طرح JP3 است و به راحتی قابل تشخیص است، پشتی به رنگ تخته سنگ، زیرین قهوه ای یا ،مایی، استئودرم ها و میخ های ، رنگ، علائم قرمز روی صورت و اطراف چشم، و خا،تری روشن برای دم چوب. منقار خا،تری است (اگرچه در مدل ILM رنگ روشن تری دارد) و داخل دهان و زبان صورتی است. همچنین دارای یک شستشوی قهوه ای بسیار زیبا است که جزئیات زره را برجسته می کند. چیزی که به طور قابل توجهی متفاوت است این است که چشم ها یکدست و مشکی هستند، در حالی که در مدل ILM، ،بیه ها خا،تری روشن بودند (اگرچه در برخی ع، ها به نظر می رسد سیاه و سفید یکدست هستند، احتمالاً از نور). استئودرم‌های پشت نیز به رنگ ، میخ‌ها هستند، اما واقعاً باید همان رنگ پشتی باشند، که نتیجه ساختن استئودرم‌ها و خوشه‌ها از همان مواد ،تیکی است. این نیز یک چیز ایمنی ،اب‌بازی است و شاید هزینه آن نیز کاهش یابد. چیزی که در کل فاقد آن است، نشانه های بنفش یا صورتی در ،مت زیرین زره و پاها و برنامه های رنگ روی پنجه ها است. ترجیح می‌دهم آن‌ها گنجانده شوند، اما فکر می‌کنم این احتمالاً یک تعمیر ساده و آسان با برخی از رنگ‌های خودم باشد. در این بین، شکل در ،مت زیرین و پاها کمی ، احساس می شود. نشانه‌های بنفش یا صورتی و رنگ پنجه نیز ممکن است به دلیل اضافه شدن شستشو و مفصل‌بندی دم، برای جا افتادن در بودجه این شکل قرب، شده باشند، اما چه ،ی می‌داند؟

زم، که این آنکیلوزاروس در کنار مجموعه Legacy 2018 گنجانده شده است اسپینوزاروس، مجموعه کهربا 2021 پترانودون، مجموعه هاموند سال گذشته سراتوزاروس، و زن مجموعه هاموند امسال Velociraptor، نر Velociraptor، و کوریتوزاروس، می توان مجموعه ای تقریباً کامل از موجودات JP3 داشت، که بیشتر آنها از زم، که ماتل مجوز دریافت کرد در سال 2018 نادیده گرفته شدند. تنها حیوانات قابل توجه دیگری که می توانم به آنها فکر کنم رنگ سبز هستند پاراسورولوفوس، سبز و قرمز براکیوزاروسو نر سبز تیرانوزاروس با رنگ های کمی روشن تر از رنگ های موجود دنیای گمشده: پارک ژوراسیک، اما من شک دارم که تقاضای زیادی برای هر یک از آنها وجود داشته باشد. با این حال، متوجه شده ام که علاقه زیادی به مجموعه هاموند وجود دارد اسپینوزاروس، از جمله خود من، بنابراین امیدوارم به مرور زمان آن را ببینیم. من هم دوست دارم این را ببینم آنکیلوزاروس مجسمه‌ها دوباره رنگ‌آمیزی می‌شوند و کمی دوباره ابزار می‌شوند تا به‌،وان کمپ کرتاسه بامپی در پایین خط مورد استفاده قرار گیرند. در هر صورت، این فیگور افزودنی خوبی به مجموعه افراد است و در هر جایی که فیگورهای دنیای ژوراسیک ماتل فروخته می شود، در دسترس است.


منبع: https://dinotoyblog.com/ankylosaurus-jur،ic-park-hammond-collection-by-mattel/