دسته‌ها
اخبار

فواید کم بودن تعداد اسباب بازی برای کودکان! ویرگول-اسباب بازی نامکو

پازل از جمله بازی هایی است که مهارت های هوشی کودکان را تقویت می کند و در پایان کار، حس رضایت را به کودک القا می کند. در این سن، بچه‌ها اغلب طرفدار بزرگ بازی‌های رایانه‌ای می‌شوند، اما از حضور دوستان خود برای انجام ورزش، بازی‌های کارتی و بازی‌های رومیزی نیز لذت می‌برند. برخی از بچه ها انجام آزمایش های علمی (با کمک والدین) را دوست دارند. مانند هل دادن اشیا کودک، کشیدن اشیا کوچک، سواری و غیره برای آن ها بسیار مناسب است.

  • اسباب بازی‌ های حسی با تحریک یکی از حواس کمک می کنند تا سایر حواس دیگر کمتر تحت تاثیر قرار بگیرند.
  • به کودک خود این فرصت را بدهید تا با چیزهای واقعی یا اسباب بازی‌هایی که شبیه چیزهای واقعی هستند بازی کند.
  • این اسباب بازی به کودکان در یادگیری شمارش، رنگ ها و مفاهیم کوتاه، بلند، زیاد، کم، بزرگ و کوچک کمک خواهند کرد.
  • عر زمانی که اقدام به پرتاب اسپینر پرنده کنید، این اسباب بازی مانند بومرنگ‌ها به دستتان باز خواهد گشت.
  • سرگرم کردن کودک یک ساله کار دشواری است؛ اما این قطعات چوبی رنگی رنگی، برای مدتی آن ها را سرگرم خواهد کرد.
  • ترجیحا برای فرزندتان اسباب‌بازی‌هایی که صفحات نمایش دارند، انتخاب نکنید و چنین اسباب‌بازی‌هایی انتخاب می‌کنید، مراقب زمانی که از آن استفاده می‌کند، باشید.

امروزه کودکان بیشتر وقت خود را پای گوشی و تلفن همراه همراه‌شان می‌گذارند. کودکان حق دارند چرا که بازی‌های قدیمی دیگر شوق و نشاط آنها را بر نمی انگیزد. اما استفاده از اسباب بازی‌هایی که طراحی مدرنی دارند و از کاربرد فوق العاده ای نیز بهره‌مند هستند، موجب می‌شود تا کودکان همه زمان خود را پای گوشی‌ها و تبلت‌هایشان صرف نکنند. اول اسباب بازی که جزو بهترین اسباب بازی‌های دنیا برای کودکان و بزرگسال است،توپ پرندهمی‌باشد. این وسیله آیرودینامیکی است و هر چند ظاهری شبیه به توپ‌های معمولی دارد اما با همه آنها متفاوت است.

اشتراک در شبکه های اجتماعی

اسباب بازی آموزشی ملیسا اند داگ، نوعی پازل ساده است که املای کلمات را به کودک آموزش می دهد. این پازل به بهبود عملکرد خواندن از طریق بینایی، بهبود مهارت‌ های زبانی و حرکتی کودک کمک می کند. با انتخاب درست و خرید بازی فکری کودکان ضمن به ارمغان آوردن لحظات شاد و خاطره انگیز، بستر مناسبی را برای رشد و تکامل فرزند خود مهیا کنید. بازی دست چین یک سرگرمی فوق العاده برای کودکان 5 سال به بالا می‌باشد. در این بازی کودکانه مهارت سرعت عمل، تمرکز و قدرت تشیخص کودکان به چالش کشیده می‌شود.

اسباب بازی فیجت ها

رنگ استفاده شده در این اسباب بازی‌ها نباید شیمیایی باشد و اگر از رنگ‌های طبیعی استفاده شده باشند که بهتر خواهد بود. اسباب بازی‌ هایی که صدا تولید می کنند، می لرزند و صداها و رنگ‌ های مختلفی تولید می کنند. اسباب بازی‌ هایی که کرک‌ دار یا نرم هستند و موجب آرامش کودک می شوند.

پوشیدن لباس مهندس، پزشک و ابزار هر حرفه به او کمک می کند تا او شناخت بیشتری نسبت به شغل ها داشته باشد؛ در نهایت کودک نسبت به علایق خود شناخت پیدا می کند. ماسه و آب دریا، ملات ساخت یک قلعه یا مجسمه را در اختیار کودک قرار می دهد. ماسه و آب دریا از بازی های خاص در هر سنی است، زیرا بافت شن به آن ها امکان خلق شکل های مختلف را می دهد؛ در نتیجه اعتماد به نفس آنها افزایش می یابد.

بازی فکری باعث افزایش مهارت‌های کاربردی همچون حل مسئله، تصمیم گیری، انتخاب، استدلال و نتیجه گیری می‌شود. اسباب بازی فکری می‌تواند یک پل ارتباطی محکم بین فرزندان و شما باشد، از طریق بازی با فرزند خود می‌توانید ویژگی‌های رفتاری او را بهتر بشناسید. بازی یک فرصت عالی برای نزدیک شدن به کودک، اعتماد سازی و ایجاد صمیمیت است. تنوع بازی های فکری مناسب کودکان بسیار است که برای ساعت‌ها می‌تواند آن‌ها را سرگرم نگه دارد.