دسته‌ها
اخبار

سنگ تراورتن قیمت روز، خرید، کاربرد انواع تراورتن نما، دیوار | elitarchgroup

سنگ تراورتن قیمت روز، خرید، کاربرد انواع تراورتن نما، دیوار | elitarchgroup

بهترین عایق برای رطوبت است که این ویژگی امتیاز ویژه‌ای به این ماده برای استفاده آن در این کار محسوب کناف می‌شود. برای کفسابی این نوع سنگ اگر بخواهیم سنگ را یک دست کنیم و حفره‌های آن را از بین ببریم سنگ تمام می‌شود و سنگی نمی‌ماند. در حالی که سیلرهای طبیعی بدون هیچگونه تغییری بر ظاهر سنگ از سطح آن محافظت می‌کند. بنابراین انتخابی مناسب برای استخر و حیاط در آب و هوای گرم است. با استفاده از سنگ تراورتن در راه پله، یک منزل با طراحی ساده به یک بنای مجلل تبدیل می‌شود.

  • در ایران معادن تراوتن بزرگی وجود دارند که از آنها می‌توان معدن تراورتن آق دره، معادن تراورتن زنجان، تکاب، اردبیل و مرکزی را نام برد.
  • با گذشت زمان ، ممکن است هوازدگی رخ دهد ، که اغلب به دلیل دادن شخصیت متمایز به کف که معماری باستان را تداعی می‌کند، ارزشمند است.
  • برای جذاب‌تر کردن مسیرهای ورودی و منتهی به باغ، می‌توان از سنگ‌های تراورتن در ابعاد دلخواه استفاده کرد.
  • فرآوری این سنگ انواع مختلفی دارد که از جمله می توان به سنگ تراورتن عباس آباد موج دار و بی موج ساییده، چرمی، سنگ گیوتین عباس آباد و اسلب تراورتن اشاره کرد.
  • این مدل ها و طرحها بیشتر در نمای ساختمان و به منظور زینت بخشیدن به نمای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند.

حال این سنگ ساختمانی که شاید تاکنون نام انواع مختلفی از آن را شنیده باشید دارای رنگ ها و طرح های مختلفی است که در ادامه به آن می پردازیم. برای آگاهی از آخرین قیمت سنگ تراورتن و دیگر انواع سنگ با شماره ۰۹۱۳۰۰۰۰۶۲۲ تماس بگیرید. چهارمین مورد مؤثر بر قیمت سنگ تراورتن فاصله محل خرید سنگ از معدن است. در هنگام خرید، کیفیت و مکانیزم فرآوری سنگ نیز بر قیمت سنگ تراورتن تاثیر گذار است. هرچقدر سنگ تراورتن روشن‌تر باشد، پرطرفدارتر است که باعث افزایش قیمت سنگ تراورتن می‌شود. با توجه به گستردگی تولید کنندگان سنگ تراورتن در حال حاضر انواع مختلفی از این سنگ در بازار ایران موجود است.

سنگ تراورتن حاجی آباد کرم ابر و بادی

به دلیل منافذ موجود در آن در مقابل انبساط و انقباض مقاوم است. چون قبلا برای استفاده از آن، حفرات این سنگ با سیمان و بتونه پر میشد. اما پس از جایگزینی رزین بجای سیمان و بتونه برای پر کردن این حفرات، میزان تقاضا برای این سنگ افزایش یافت. وجود حباب هوا، منگنز، سیلیس، آهن دو ظرفیتی، آهن سه ظرفیتی و سایر مواد آلی باعث ایجاد رنگ­های سفید، شیری، کرم، بژ، قهوه­ای، طلائی، قرمز، سبز و لیمیویی می شود. پس از برش سنگ به صورت عمود بر لایه بندی یا موازات لایه بندی مرحله فینیشینگ یا پرداخت سنگ انجام می گیرد.

بافت لوکس و زیبا

از جمله ویژگی های بارز تراورتن عباس آباد میتوان به ساب پذیری بالا و چسبندگی خوب و مقاومت بالا اشاره کرد. یکی دیگر از سنگ‌های پر مصرف ساختمانی، سنگ تراورتن طرق می‌باشد. سنگ تراورتن طرق شباهت زیادی به تراورتن حاجی آباد دارد، به دلیل قیمت مناسبی که این سنگ دارد، می‌تواند جایگزین بسیار خوبی برای سنگ حاجی آباد باشد. کاربرد سنگ طرق عموماً در نمای اصلی و در برخی موارد در نمای داخلی ساختمان است. از سورت‌های ضعیف‌تر این سنگ نیز می‌توان جهت تهیه جدول‌های سنگی و در پوش‌ها استفاده کرد. همچنین از نوع چرمی و ساییده سنگ تراورتن طرق در ساخت مصنوعات سنگی مانند طراحی و گیوتین استفاده می‌کنند.