دسته‌ها
اخبار

انواع بازی کودکانه از تولد تا 10 سالگی بهترین اسباب بازی ها-اسباب بازی نامکو

کودک به طرق مختلف ارتباطات اجتماعی را به وسیله ی بازی با اسباب بازی می آموزد. برای مثال استفاده از وسایل بازی خانه داری، ماشین، مشاغل و مواردی از این دست باعث می شود تا کودک خودش را در یک شهر خیالی تصور کند و روابط اجتماعی بزرگسالان را تجربه کند. از طرفی کودک با این وسایل بازی عمدتا به صورت گروهی و با دوستانش بازی می کند. اگر مایلید بدانید بهترین اسباب بازی ها برای کودکان کدامند؟ ادامه این مطلب را از دست ندهید. اگر کودکتان یک کودک با قوه تخیل بسیار بالاست، شما یک پدر و مادر خوشبخت هستید.

  • به فرزند خود این فرصت را بدهید که ضمن تخلیه انرژی خود، یاد بگیرد و استعداد خود را کشف کند.
  • این بازی کودکان به فرزند شما اجازه می دهند احساسات خود را کشف کند و نقش های مختلفی مانند خلبان یا پزشک بودن را امتحان نماید.
  • اما اسپینرهای پرنده که یکی از بهترین اسباب بازی‌های دنیا است، با تکان دادن دست فعال می‌شود و جذابیت بیشتری نسبت به اسپینرهای قدیمی دارد.
  • نوزاد تازه به دنیا آمده حتی توانایی نشستن نیز ندارد و به همین دلیل همانطور که گفتیم مهارت استفاده از اسباب بازی را نیز ندارد .

آن ها دوست دارند در این سن با ویژگی های مختلف اشیا آشنا شوند و همچنین آن ها را در درون یکدیگر قرار دهند و دوباره بیرون آورند ، از اسباب بازی های کودکان در این سن می توان خانه سازی ، تلفن ، اسباب بازی و … همانطور که گفتیم کودکان در هر دوره سنی نیازها و علایق خاص خود را دارند و با توجه به رشد آن ها و تغییر در نیازهایشان ، اسباب بازی هایشان نیز باید متناسب با رشد آنان انتخاب شوند . در ادامه مقاله ویژگی های رشدی کودکان زیر دو سال را بیان خواهیم کرد . همانطور که گفتیم کودک در هر سنی بازی خاصی را می پسندد ، برای نمونه نوزاد بیشتر دست و پا زدن را دوست دارد و وقتی بزرگ تر می شوند بهتر از قبل متوجه اطراف خود می شود و از اینکه چشمانش را بگیرند و با او دالی بازی کنند لذت می برند . در مرحله اول کودکی ( تولد تا سه سالگی ) بازی های کودکانه بیشتر انفرادی و برای اینکه کودک بتواند با محیط پیرامون خود آشنا شود ، انجام می شود .

برندهای اسباب بازی توی ورلد

بازی های فکری کودکانه راه آسانی برای تشویق کودکان به انجام فعالیت‌های ذهنی هستند، ضمن آنکه این دسته از بازی ها زمینه را برای سلامت و پویایی مغز مهیا می‌کنند. ه در فضای سرپوشیده مهدکودک انجام می شود؛ اغلب به همراه مجموعه ای از اسباب بازی هایی است که جنبه آموزشی دارند. تا حد امکان اسباب بازی و شکلک های حیوانات و موجودات و اشیا مختلف را جمع آوری کنید و آن ها را در یک کیسه یا روبالشی بزرگ قرار دهید. بازی مناسب کودکان دبستانی پیش زمینه برای کشف و شناخت علایق جدید کودکان را فراهم می کند. برای مثال، کودک شما ممکن است شروع به مطالعه بیشتر کند و واقعا از کتاب‌ها و مجلات با مطالبی که به آن ها علاقه دارد، لذت ببرد.

اسباب بازی های متحرک

از دیگر انواع بازی فکری کودکان می‌توان به بازی فوق العاده جذاب شکلک اشاره کرد. 2 تا 6 نفر می‌توانند این بازی دوست داشتنی را در کنار یکدیگر انجام دهند. چیدمان یک بازی فکری آموزشی می‌باشد که برای کودکان 3 سال به بالا طراحی شده است. این بازی شامل یک صفحه چوبی و تعدادی ستون‌های چوبی در ابعاد و رنگ‌های مختلف می‌باشد. بازی فکری کودک چیدمان با هدف آشنایی کودک با رنگ‌ها، شناخت ترتیب و توالی، شناخت مفاهیم بلندتر و کوتاه‌تر و حتی شمارش اعداد طرح ریزی شده است.

اسباب بازی

در اینجا ده اسباب بازی که باعث می شود توجه بچه ها به آن جلب شود معرفی می شوند. کودکان کم سن و سال در مورد اسباب بازی‌های خود سختگیر هستند و این شما هستید که به عنوان والد کودک باید برای او اسباب‌بازی انتخاب کنید. مهارت‌های حرکتی ظریف شامل ماهیچه‌های کوچک‌تر مانند دست‌ها می‌شود، در حالی که مهارت‌های حرکتی درشت مربوط به عضلات بزرگ مانند بازوها و پاها است.

همچنین چیدن اسباب بازی ها در فضای باز و اسباب بازی های آموزشی و فکری، برای کودکان گزینه خوبی می باشند. سعی کنید برای کودکان پیش دبستانی، عروسک ها، بلوک، مداد رنگی و کتاب را انتخاب کنید؛ قطعاً کودکان بزرگتر از بادبادک، دوچرخه، پازل و بازی های رومیزی لذت خواهند برد. جواب و پاسخ اسباب بازی کودکانه در حل جدول بازی جدولانه از سایت جوابگو دریافت کنید. درمان‌ های مبتنی بر استفاده از اسباب بازی‌ های لگو، نتایج مثبتی را در بهبود تعاملات اجتماعی، مهارت برقراری ارتباط، رفتار و آسایش عاطفی کودکان اوتیسم نشان می دهند. این اسباب بازی به کودکان یاد می دهد که چگونه با بقیه صحبت کنند و از حرف زدن با صدای بلند در یک گروه هراس نداشته باشند.